Sportovní centrum mládeže Kolín

 

 

Projekt ''Sportovního centra mládeže Kolín'' je financován za pomoci Středočeského kraje.

 

Vznik a fungování SCM KOLÍN:

Od dubna 2016 se naplno rozběhla činnost Cyklistického centra mládeže zřízeného KÚ Středočeského kraje při Obchodní akademii v Kolíně. 

První úroveň zahrnuje pravidelnou činnost cyklistické přípravky v Kolíně pod vedením Martina Řeháka a projekt Cyklotour Kolín. Skupina nejmladších cyklistů se postupně rozrůstá a její členové se začínají prosazovat v rámci mládežnických závodů. Činnost přípravky navazuje na úspěšný projekt Cyklotour Kolín. Třetí ročník seriálu cyklistických akcí pro děti a jejich rodiče si získává stále nové příznivce, o čemž svědčí stále rostoucí účast na jednotlivých akcích seriálu. Na poslední díl Cyklotour dorazilo rekordních 120 účastníků a v roli pořadatelů se do projektu zapojili i studenti druhých a třetích ročníků OA Kolín. Pro studenty sportovního managementu je aktivní práce s mládeží součástí praktické výuky.

Druhá úroveň fungování centra spočívá v podpoře talentovaných cyklistů ve věku 11-22 let. Hlavními disciplínami jsou horská kola a cyklokros, v přípravě se mladí závodníci zúčastňují i závodů na silnici.

Od roku 2017 začíná SCM Kolín fungovat pod  záštitou EXPRES CZ SCOTT TEAMU KOLÍN (nyní EXPRES CZ BMD TEAM KOLÍN), který sdruže další cyklistické oddíly působící ve Středočeském kraji a věnující se práci s talentovanou mládeží.

 

Závodníci všech sdružených oddílů společně trénují v rámci letního soustředí v Peci pod Sněžkou.

Vše pod dohledem zkušených trenérů.

Společně se tak připravovali na nadcházející MČR XCO v Brně.

Po poctivém tréninku přišla i zasloužená odměna v podobě lanového centra, kde závodníci rozvíjeli svou obratnost.